top of page

TARİHÇE

Şirketimizin kuruluşu 1963 yılında Erzurum ‘da babamız merhum Rafet Alemdar ve amcamız merhum Aydın Alemdar kardeşler tarafından Oto Alemdar Kolektif şirketi adı altında yapılmıştır.1970 yılına kadar aynı Erzurum’da aynı adreste yedek parça ve araç yetkili kamyon ünite satıcılığı yürütülmüştür.1970 yılına varıldığında İstanbul Sirkeci’de şube açılmış daha sonra merkez haline getirilmiştir.1994 yılına kadar istanbul’da daha çok ithal ağırlıklı toptan yedek parça ticareti ve 1980-1987 yılları arasında inşaat işleri ve işmakinaları ithalatı da yapılmıştır .1994 yılından 2000 yılına kadar YedpaTicaret merkezinde Alemdar Oto Aş olarak sadece toptan yedek parça ticareti yapılmıştır.2001-2007 yılları arasında Ford kamyon yetkili servisi hizmeti vermiş olan şirketimiz gereği üzerine ihracata yönelmiş ve servis hizmeti vermeyi bırakmıştır.Günümüze değin, 1996 yılında başlanılan ihracat işlerimizin yanına inşaat işkolunu da katarak büyümesine devam etmiştir. Güncel olarak yaklaşık 20 ülkeye komple araç,otomotiv yedek parça ve inşaat malzemesi ihraç edip ,ülkemizin en ücra yerine kadar yedek parça tedarik hizmeti vermekteyiz.

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir büyümemize devam ederek sektörümüzde temsil ettiğimiz markaları ve geliştirdiğimiz ALR markamızla iş grubumuzdaki tüm pazarlara yön veren LİDER şirket olmaya devam etmektir.

MİSYONUMUZ

Güvenli,ilkeli duruşumuzdan ödün vermeden velinimetimiz olan müşterilerimizin  ihtiyaçlarını,en kısa zamanda,kaliteli hizmetle ,uygun fiatlarla karşılayan firma olma bilinirliliğimizi sürdürmek ve iş ortaklarımız ile çalışanlarımıza değer katmaktır.

İK POLİTİKAMIZ

Firmamız birlikte çalıştığı tüm personelini iş ortağı olarak görür ve elamanlarından da aynı özeni bekler ve ister. Firmamız son derece tecrübeli elemanlarının yanı sıra sıfırdan alıp yetiştirerek sektöre kattığı personelleri ile bilinmektedir. Firmamızda her personel eğitimine ve iş tecrübesine göre verilen iş tarifi ile görev yapar. Sigortasız ve sosyal haksız personel çalıştırmamayı düstur eden firmamızda işe girişten itibaren bir yıl sonra ve izleyen her yıl sonunda performansa göre ücret artısı yapılır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Şirketimiz toplam kalite ilkesi ile müşterinin ilk başvurusundan ihtiyacı giderilene kadar işin seviyesinde 2001 yılına kadar şirket kültürümüzle 2001’den sonra da ISO 9001-2000 kalite standartları ile hem ALR markamızla ürettirdiğimiz ürünlerimize hemde iş ortağımız olan gerek FORD OTOMOTİV gerekse bayiliğini yürüttüğümüz diğer TİRSAN OTOMOTİV,HEMA,FEDERAL MOGUL gibi yerli üreticiler ile Türkiye’de yetkili satıcılığına devam ettiğimiz Eaton, Borgwarner, Holset,ZF TÜRKİYE,WABCO,KAVLİCO,MERİTOR,DELPHI gibi dünya markalarının da standarlarına uyarak sattığımız tüm ürünleri sadece tedarik ederken değil,depolarken,satarken, yerine ulaştırırken ve son kullanıcının garanti süreci bitene kadar gözlem,ölçümleme,kayıt ve takip ile işimizin en önemli kısmı sayarız.

hakkımızda
vizyonumuz
MİSYONUMUZ
İK POLİTİKAMIZ
Kalite politikamız

BELGELERİMİZ & ÖDÜLLERİMİZ

Belgelerimiz
iso%20belgesi_001_edited.jpg
bottom of page